عکس گرفتن از ماه
چگونه با آیفون از ماه عکس بگیریم؟

 شاید دیده باشید که گوشی‌های هوشمند جدید سامسونگ می‌توانند عکس‌های نسبتاً دقیقی از ماه بگیرند، البته با کمک هوش مصنوعی! دوربین‌های گوشی همیشه در نور کم بیشترین مشکل را داشته‌اند و البته پیشرفت‌های بزرگی در این زمینه انجام شده است. جای تعجب نیست که اپل هنوز این ویژگی را برای آیفون تبلیغ نکرده است. در این مقاله نکاتی برای تنظیم دوربین آیفون برای عکس گرفتن از ماه را بررسی می کنیم.

 

تنظیم دوربین آیفون برای عکس گرفتن از ماه

برای عکس گرفتن از ماه به سه گزینه دوربین یعنی زوم، نوردهی و حالت شب نیاز دارید. اگر یکی از گزینه‌های بزرگ‌نمایی را در برنامه دوربین به مدت طولانی فشار دهید زوم دیجیتال تا بالاترین میزان در ایفون فعال می شود. بسته به مدل آیفون می تواند ۵x، ۱۰x، x 12 یا حتی  ۱۵x شود.

 

زوم اپتیکال برای کیفیت بهتر است، اما زوم دیجیتال شما را دورتر می برد. مگر اینکه بخواهید بیشتر از محیط اطرافتان در عکس استفاده کنید، از بالاترین تنظیماتی که می توانید استفاده کنید. برای فوکوس مجدد روی ماه ضربه بزنید، سپس مربع فوکوس زرد را به سمت پایین بکشید تا نوردهی کمتر شود.

 

اگر به جای تاریکی مطلق می خواهید هنگام غروب خورشید عکس بگیرید این تنظیم دوربین آیفون مناسب است. اما در غیر این صورت، روشن کردن حالت شب می تواند کمک زیادی به شما کند. حالت شب دوربین هنگام تشخیص یک محیط تاریک به طور خودکار فعال می شود.

 

روی فلش کشویی در بالا بزنید، نماد ماه را در منوی دوربین انتخاب کنید و لغزنده را تا انتها به Max بکشید تا بیشترین اثر را داشته باشید. سپس گوشی خود را ثابت نگه دارید و اجازه دهید دوربین کار خود را انجام دهد. حتی ممکن است ستاره ها و سایر جزییات آسمان نیز به خوبی مشخص شود.

 

با آیفون‌های جدید عکس های بهتری از ماه بگیرید

 

عکاسی از ماه

 

سیستم دوربین آیفون‌ها با هر نسل جدید بهتر می‌شود، بنابراین با آیفون های جدید عکس گرفتن از ماه راحت تر است. یک آیفون ۱۴ همیشه عکس بهتری نسبت به آیفون ۱۱ یا ۱۲ می‌گیرد. مدل‌های پرو آیفون همیشه بهتر هستند زیرا دارای لنز تله فوتو برای فاصله هستند.

 

 

بسیاری از دوربین ها به دلیل بزرگنمایی و کنتراست در عکس گرفتن از ماه دچار مشکل می شوند. ماه یک منبع متمرکزی از روشنایی در وسط تاریکی است، بنابراین تلاش لنز برای متعادل کردن این دو با هم دشوار است. حالت شب نیز فقط در آیفون ۱۱ و بالاتر در دسترس است.

 

تنظیم دوربین آیفون برای عکس گرفتن از ماه

 

برای تنظیم دوربین آیفون برای عکس گرفتن از ماه باید زوم، نوردهی و حالت شب را تنظیم کنید. در آیفون های سری بعد قطعا ویژگی های بیشتری اضافه می شود.

 

منبع: makeuseof

اشتراک گذاری