وصل کردن اپل واچ به گوشی
آیا می توان از اپل واچ با گوشی اندرویدی استفاده کرد؟

آیا می‌توان اپل واچ را به گوشی اندرویدی وصل کرد؟ اتصال اپل واچ به گوشی اندروید ممکن نیست و مهم نیست گوشی شما سامسونگ، وان پلاس یا گوگل باشد. با این حال می‌توانید اپل واچ خود را با آیفون راه اندازی کنید و سپس از آن برای ردیابی تناسب اندام و سایر فعالیت‌های خود استفاده کنید.

 

راه اندازی اپل واچ سلولار با آیفون

 

از آن جایی که اپل واچ با اندروید سازگار نیست، باید از آن به عنوان یک ساعت هوشمند مستقل استفاده کنید. سپس باید اپل واچ جدید خود را با استفاده از آیفون راه اندازی کنید. شما نمی‌توانید اپل واچ را به یک گوشی اندرویدی وصل کنید و نمی‌توان این ساعت را با استفاده از گوشی Android یا حتی iPad تنظیم کرد.

 

برای این کار باید از آیفون استفاده کنید زیرا اپل واچ از Apple ID مرتبط با دستگاه استفاده می کند. در نتیجه نمی توانید از آیفون کس دیگری برای تنظیم اپل واچ استفاده کنید. در ابتدا مطمئن شوید که گوشی اندروید شما خاموش است. سیم کارت اصلی خود را در طول این فرآیند در آیفون قرار دهید. اگر به eSIM تغییر دهید، این فرآیند می‌تواند دشوار باشد.

 

 

نحوه استفاده از اپل واچ

 

اتصال اپل واچ به آیفون

 

پس از اتصال و راه اندازی اپل واچ، اقدام به نصب تمامی برنامه‌های مهم و مورد علاقه خود بر روی آن کنید. این کار را باید از آیفون جفت شده انجام دهید. شما می‌توانید برنامه‌های جدید را از اپ استور روی اپل واچ مستقیماً از طریق اتصال سلولی نصب کنید و برای آن به آیفون نیاز ندارید. همچنین اعلان‌هایی را از بسیاری از برنامه‌هایی که می‌توانند مستقل از آیفون کار کنند، از جمله iMessage دریافت خواهید کرد.

 

بسیاری از برنامه‌های watchOS مستقل نیستند، یعنی برای کار کردن، نیاز به اتصال اپل واچ به آیفون دارند. همچنین به همین دلیل است که نباید از جی پی  اس Apple Watch استفاده کنید، زیرا نمی‌توانید از اکثر برنامه‌های نصب شده روی واچ استفاده کنید یا هیچ اعلانی از آن‌ها دریافت کنید.

 

اگر قصد دارید اپل واچ را برای ردیابی تناسب اندام یا ضبط جلسات پیاده روی یا غواصی خود تهیه کنید، اپل واچ اولترا عملکرد بهتری خواهد داشت زیرا ویژگی‌های بیرونی آن به آیفون وابسته نیست.

 

 

اتصال سلولی همچنین به ساعت هوشمند در دستیابی به قفل های GPS سریعتر کمک می‌کند، که برای ردیابی فعالیت‌های خارج از منزل مفید خواهد بود. توجه داشته باشید که بسته به اپراتور تلفن همراه خود، ممکن است مجبور باشید برای اتصال تلفن همراه در ساعت هزینه اضافی بپردازید.

 

استفاده از اپل واچ و گوشی اندرویدی

 

اکنون می‌توانید اپل واچ خود را بپوشید و در کنار گوشی اندرویدی خود از آن استفاده کنید. این دو دستگاه با یکدیگر ارتباط برقرار نخواهند کرد، بنابراین اعلان‌هایی از تلفن اندرویدی خود در اپل واچ دریافت نخواهید کرد. با این حال برنامه‌های مستقل روی ساعت هوشمند که فقط به اتصال اینترنت/LTE نیاز دارند، به خوبی کار می‌کنند. می‌توانید از این تنظیمات برای پیگیری قدم های روزانه، روتین‌های تمرینی و پخش موسیقی به هدفون‌های خود از طریق ساعت استفاده کنید.

 

 

هر چند وقت یکبار برای همگام سازی داده‌ها، باید اپل واچ خود را به آیفون خود متصل کنید. همچنین هنگام نصب آخرین به‌روزرسانی watchOS روی دستگاه‌های پوشیدنی مورد نیاز است.

 

سازگاری اپل واچ و اندروید

 

از آنجایی که اپل واچ به طور رسمی با اندروید کار نمی‌کند، تنها گزینه شما استفاده از از راه حل بالا است. اگرچه ایده آل نیست، اما حداقل می‌توانید از این طریق از ویژگی‌های ردیابی سلامت اپل واچ لذت ببرید. با توجه به اینکه اپل چگونه از اکوسیستم محصور شده خود محافظت می کند، بعید به نظر می رسد که در آینده تغییر کند.

 

منبع: makeuseof

اشتراک گذاری