سلفی در آیفون
چگونه می توان از برعکس شدن سلفی در آیفون جلوگیری کرد؟

همه ما عادت داریم خود را در آینه ببینیم، بنابراین ذهن ما معمولاً این نسخه از چهره ما را ترجیح می دهد. وقتی با دوربین سلفی آیفون عکس می گیرید تصویر آینه ای از شما را نشان می دهد. با این حال پس از گرفتن یک سلفی در آیفون خود، ممکن است متوجه شوید که تصویر ذخیره شده در برنامه Photos دقیقاً آن تصویری نیست که هنگام گرفتن عکس آن را دیدید. برای رفع این مشکل می‌توانید گزینه‌ای را فعال کنید تا سلفی‌ها برعکس نشود.

 

چگونه در آیفون سلفی بگیرید

 

تنظیمات دوربین آیفون

 

برای تنظیم سلفی در آیفون باید گزینه Mirroring را فعال کنید. این یکی از تنظیمات ضروری دوربین است و اگر میخواهید عکس های خوب با آیفون بگیرید باید این گزینه را فعال کنید. برای جلوگیری از چرخش خودکار سلفی‌های آیفون پس از عکس گرفتن این مراحل را دنبال کنید:

 

  1. برنامه تنظیمات را باز کنید و روی دوربین بزنید.
  2. گزینه Mirror Front Camera (در آیفون XS، آیفون XR و جدیدتر) یا Mirror Front Photos (iPhone X و نسخه‌های قبلی) را روشن کنید.
  3. برنامه Camera را باز کنید و عکس بگیرید.

 

 

با فعال کردن تنظیمات Mirror Front Camera، آیفون شما عکس های سلفی را معکوس نمی‌کند و سمت راست و چپ سلفی های شما به ترتیب در سمت راست و چپ باقی می مانند. لطفاً توجه داشته باشید که این تنظیم برای عکس‌ها و ویدیوهایی که با استفاده از دوربین جلو در iPhone XS، XR و نسخه‌های جدیدتر می‌گیرید اعمال می‌شود. با این حال در آیفون ۶ اس تا آیفون ایکس، فقط برای عکس ها اعمال می شود.

 

 

تنظیم دستی عکس در آیفون‌های قدیمی

 

سلفی‌های آینه‌ای فقط در آیفون‌های دارای iOS 14 و جدیدتر در دسترس هستند. بنابراین اگر آیفون قدیمی‌تری دارید که از iOS 14 پشتیبانی نمی‌کند، باید برگرداندن عکس سلفی در آیفون این کار را دستی انجام دهید. می توانید این کار را به راحتی با استفاده از ابزارهای ویرایش در برنامه  اپل یا برنامه های شخص ثالث انجام دهید.

 

منبع: makeuseof

اشتراک گذاری